Мъже

Купа България по ръгби 7 е в Берковица

Отборът на „Балкански котки“ спечели Купа България по Ръгби 7 при мъжете. Турнирът се проведе на стадион „Христо Смирненски“ в град Габрово. В битката за трофея участваха шест отбора.

„Котките“ стартираха с успех в предварителната група над „НСА“ София. Срещата завърши при резултат 45:7. Във втория мач от групата трябваше да мерим сили с „Моряците“ Бургас. Първото полувреме бе белязано от няколко обрата като на почивката бургазлии имаха лек аванс от две точки 5:7. През втората част „котките“ реализираха три бързи есета и направиха пълен обрат 24:7. В полуфинален сблъсък се срещнахме с отбора на домакините, „Янтра“ Габрово. Записахме убедителна победа 40:7 с оглед на показаната игра в и трите срещи заслужено се класирахме на финал.

Отборът „Валяците“ Перник беше другия претендент, за първото място. Перничани записаха три победи от три мача по пътя си към финала. Като надделяха последователно над „Локомотив“ София, „Янтра“ Габрово и „НСА“ София. Срещата започна динамично с много физически сблъсъци, но все пак съумяхме да реализираме две пълни есета. Перничани намалиха резултата в самият край на полувремето. След почивката успяхме да наложим нашия стил на игра с дълги пасове и отигравания на скорост, контролирахме събитията на терена. Отбелязахме нови 22 точки и не допуснахме нито една до края на мача. Краен резултат: „Балкански котки“ 36:5 „Валяците“.

Нашият състезател Цветан Иванов получи индивидуална награда за най-полезен състезател MVP.

„Балкански котки“ 36:5 „Валяците“ Перник

Състав: Цветостин Цветков (треньор) (10 т.), Петър Николов (капитан) (51 т.), Александър Одаджийски (5 т.), Виктор Илиев (10 т.), Георги Гидионов (5 т.), Георги Филипов (5 т.), Димитър Коцев, Иван Филипов (5 т.), Кристиян Павлов (14 т.), Стоян Ценов, Цветан Иванов (40 т.), Цветослав Кръстев

Стоян Ценов(от ляво) и треньора на котките Цветостин Цветков(от дясно)

Доминацията ни в Ръгби 7, който е олимпийски спорт започна преди три сезона (2017/18). За този период от време постигхнахме 23 победи и само 1 загуба от „НСА“ София (в мач от груповата фаза, а не финал). Спечелихме три шампонски титли и три купи България!