Мъже

Категорична победа над финалистите от миналия сезон „НСА“ – София

На 18.11.2017г. от 13ч. на стадион „Димитър Гаврилов“ в града под вр. Ком – Берковица се състоя срещата между домакините от РК „Балкански котки“ и ръгбистите от национална спортна академия „Васил Левски“ – гр. София, която беше част от четвъртия и последен за полусезона кръг на ДП-мъже.

За разлика от гостуването си в София, където резултатът беше 10:26, този път Котките категорично демонстрираха своето превъзходство над „НСА“ и мачът очаквано завърши 52:0. Благодарение на упоритата работа, добрата организация, отдадеността и стремежът към успех на всички състезатели, отборът не отстъпи, въпреки петимата наказани основни играчи. Причината за това е блестящото включване на юношите в основния състав, които водят сериозна подготовка от началото на сезона.

Мачът започна при чудесни метеорологични  условия и многобройна публика за домакините. Още в 5-тата минута след отборна игра, „Балкански котки“ реализираха първото си есе, което отбеляза Цветостин Цветков (№13), а допълнителният удар беше реализиран успешно от Петър Николов (№25). Последва наказателен удар в полза на домакините (в 9-тата минута), който беше перфектно изпълнен от шутьора на отбора Петър Николов (№25). Десет минути по-късно капитанът на юношите и утвърдил се като основен състезател в мъжкия отбор Кристиян Павлов (№12), след пресичане на пас и преодоляване защитата на гостите отбеляза второто есе за мача, а допълнителният отново беше безпогрешно изпълнен от Петър Николов (№25). Мачът продължи с превъзходство на домакините и така в 27-мата и 34-тата минута Цветостин Цветков (№13) отбеляза поредните две есета в полза на „Балкански котки“. Второто полувреме беше открито с есе отново за домакините, реализирано от Деян Първанов (№7) в 42-рата минута. Само 3 минути по-късно (в 45-тата минута) след пресичане на пас и пробив с 50 метра спринт Цветостин Цветков отбеляза своето четвърто есе за мача. В 60-тата минута, седмото есе за „Балкански котки“  отбеляза отново Кристиян Павлов (№12), а допълнителния удар реализира Петър Николов (№25) , който нямаше пропуск във вратата през целия мач.