Новини

В последния кръг от късия сезон на българския шампионат победихме столичния „Локомотив“. Берковските ръгбисти надделяха с убедителното 78:7, като отбелязаха 12 есета на гостите си. Срещата започна много добре и още във втората минута Цветан Иванов отбеляза есе. Три минути
Мъже
Мъжкият отбор на „Балкански котки“, претърпя първа загуба за сезона от „Валяците“ Перник. Срещата се игра при лошо време и буквално наводнен терен в село Дивотино. Предвид обстоятелствата с терена и калта не успяхме да наложим нашия стил на игра
Мъже
На 10.04.2021 (събота) се проведе държавното първенство по Ръгби 7 за младежи до 16 години. Малките „котки“ показаха добра колективна игра, създадоха множество положения, които реализираха и бяха безкомпромисни в защита. С две категорични победи над връстниците си от „Локомотив“
Юноши младша
На 21-ви март седмица преди началото на първенството по Ръгби 15 за мъже премерихме сили с нашите приятели „Янтра“ в Габрово. Метеорологичните условия не позволиха и двата отбора, да развият пълния си потенциал. Нещата, които правим на тренировка не ни
Мъже
На Трети март взехме участие в ежегодния турнир по Ръгби 10 организиран от „Варварите“ София по случай Националния празник на България. Хубаво време, ръгби емоции на терена и извън него. Участието ни в турнира бе много ползотворно за нас. Трябва
Мъже
Какво ли лошо не беше казано, за 2020 година? За нашият клуб тя, бе изключително успешна. През този странен и труден сезон заради пандемията от корона вирус все пак успяхме, да спечелим 6 титли и 1 купа. Децата до 14
Мъже, Юноши младша, Юноши старша
Официално сме шампиони, за сезон 2019/2020. Това е втората шампионска титла по Ръгби 15 за мъже след като успешно защитихме първата си от миналият сезон. През сезона отбелязахме 153 точки, а допуснахме едва 63 (90+). Тъкмо бяхме набрали скорост и
Мъже
На 01.11.2020г. (неделя) се изигра вторият кръг от ДП по Ръгби 15 за мъже. Отборът ни, бе домакин на „Валяците“ от Перник. Мачът започна много динамично и още във втората минута открихме резултата чрез Цветан Иванов след успешно раздаване до
Мъже
Отборът ни записа 4 победи недалеч от Перник, в новата база на “Валяците” в село Дивотино. Отборите участници бяха пет, като се игра всеки срещу всеки. Последователно победихме отборите на „Валяците“ Перник (21:12), „НСА“ София (40:0), „Локомотив“ София (53:0) и
Мъже
Десетото юбилейно издание на турнирът по Ръгби 7 „Димитър Гаврилов – Тренера“ бе спечелено от мъжкия отбор на „Балкански котки“. Общо седем отбора взеха участие като бяха разделени в две групи. Група А: РК „Балкански котки“ – БерковицаДФС „Ком“ –