Мъже

Стартираме сезона с победа над „ВАРВАРИТЕ“ с 59:15

Мъжкия отбор на „БАЛКАНСКИ КОТКИ“ спечели първия си мач за сезон с 59:15 над отбора на „ВАРВАРИТЕ“ София. Тази победа донесе и бонус точка, която котките спечелиха, тъй като отбелязаха повече от три есета от противника. Така с общо 5 точки колкото имат и „НСА“, но с по-добра точкова разлика от студентите, котките оглавиха класирането в А група, поне до края на седмицата когато са срещите от втори кръг.

balkanski-kotki-59-15-varvarite

Срещата започна добре и за „БАЛКАНСКИ КОТКИ“ като още в 5-та минута Алекс Минчев отбеляза есе и беше точен при допълнителния. В 10-та минута Светослав Насвади намали преднината след точно изпълнен наказателен удар. Малко след това в 13-та минута Александър Петров отбеляза второ есе за котки, а Алекс Минчев отново беше точен с допълнителния.

balkanski-kotki-59-15-varvarite-1

В 17-та минута талоньорът ни Слави Славчев отбеляза трето есе и покачи резултата на 19:3. В 31-та минута Андреа Кандела от гостите отбеляза първото есе за отбора си, а Светослав Насвади изпълни успешен допълнителен за 19:10. В последната минута от първото полувреме крилото ни Ивелин Тодоров отново зарадва публиката на стадион „Димитър Гаврилов“ с есе, а Алекс Минчев отново беше точен при допълнителния. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 26:10.

balkanski-kotki-59-15-varvarite-3

15 минути след началото на второто полувреме котките отбелязаха есе чрез опитния Стоян Ценов, а Минчев добави още две точки. Три минути по късно Цветелин Ангелов затисна топката в точковото поле на „ВАРВАРИТЕ“ за шести път, а този път Даниел Стефанов беше точен при допълнителния.

balkanski-kotki-59-15-varvarite-4

В 60-та минута Желяз Бояджиев от гостите отбеляза второ есе за гостите и намали изоставането в резултата на отбора си до 40:15. Седем минути по късно Петър Алексов отбеляза седмото есе, а Даниел Стефанов отново не пропусна допълнителния. В 75-та минута Даниел Стефанов отбеляза и есе, като не пропусна да вкара и допълнителния. Три минути преди края на мача Алекс Минчев отбеляза второто си есе в мача за крайното 59:15.