Мъже

Стартирахме сезона с домакинска победа над „Янтра“ Габрово

На 24.10.2021 се проведе първият кръг от държавното първенство по ръгби 15 за мъже. Гостува ни отбора на „Янтра“ Габрово, който се завърна в първенството след три годишна пауза.

Още в началните минути на мача реализирахме есе чрез Цветостин Цветков (5:0). Няколко минути по-късно другото крило на 3/4 линия Цветослав Кръстев също отбеляза есе (10:0). Три минути по-късно Александър Одаджийски направи резултата 15:0 в полза на „котките“. „Янтра“ се мобилизира и отбеляза две пълни есета (15:14). В края на първата част Кристиян Павлов отбеляза наказателен удар (18:14).

В началото на второто полувреме гостите реализираха третото си есе в мача и поведоха с една точка (18:19). Отговорът ни не закъсня. Иво Лазов проби защитата на „Янтра“ след лъжлив пас и отбеляза есе (23:19). Кристиян Павлов, бе точен при допълнителния удар (25:19). Последва индивидуален пробив на Кристиян Павлов, който реализира есе и допълнителен удар (32:19). В следващата атака се разписа Димитър Коцев (37:19) като Павлов отново, бе точен при добавката (39:19). До края на мача Димитър Коцев и Цветостин Цветков реализираха по едно есе и оформиха крайния резултат 49:19. Христо Георгиев направи своя официален дебют за „Балкански котки“ като записа пълни 80 минути.

Състав: Цветостин Цветков (треньор) (10 т.), Кристиян Павлов (капитан) (14 т.) Илия Кръстев, Георги Филипов, Димо Димов, Слави Славчев, Иван Филипов, Ангел Манчев, Драгомир Радин, Христо Георгиев, Георги Гаврилов, Иво Лазов (5 т.), Димитър Коцев (10 т.), Цветослав Кръстев (5 т.), Александър Одаджийски (5 т.), Георги Гидионов, Георги Манчев, Росен Крумов, Александър Еленков, Бисер Буликин, Ричи Валентинов