Мъже

Победихме „Валяците“ Перник

На 01.11.2020г. (неделя) се изигра вторият кръг от ДП по Ръгби 15 за мъже. Отборът ни, бе домакин на „Валяците“ от Перник. Мачът започна много динамично и още във втората минута открихме резултата чрез Цветан Иванов след успешно раздаване до края по 3/4 линия (7:0). Гостите бързо отговориха на предизвикателството и реализираха есе чрез Веселин Пейчев (7:7). Перничани бяха в подем и отбелязаха още едно есе няколко минути по-късно чрез Людмил Златков (7:14).

Въпреки негативният резултат нашият отбор успя да направи пълен обрат в края на полувремето. Първо Драгомир Радин успя да пробие пернишката защита (14:14). След спечелен тъч и последвалият мол най-съобразителен, бе Цветостин Цветков и отбеляза последното есе, за първата част (21:14). Капитанът ни Петър Николов вкара и трите допълнителни удари след есетата. Шутьорът на „Валяците“, Алекс Минчев също, бе точен при двете добавки.

През първото полувреме Симеон Георгиев от гостите получи жълт картон. В самото начало на второто полувреме съдията Роберт Дяканеску от Румъния показа жълт картон на Бойко Лазаров от „Валяците“ и червен картон на Тома Бранков от „котки“. Така нашият отбор игра с човек по-малко 35 минути през втората част. При така стеклата се ситуация и противно на очакванията отново първи направихме есе чрез Иво Лазов, който получи пас от Петър Николов между двама защитници на перничани. Петър Николов отново реализира допълнителният удар (28:14).

Почти през цялото второ полувреме бяхме в защита като всички играха мъжки и се бориха до край. В 73-тата минута Алекс Иванов отбеляза есе за „Валяците“, а Алекс Минчев отново не пропусна добавката (28:21). След изпълненият център перничани направиха наказателен, който, бе повратният момент в мача. Позицията не, бе от най-удобните на около 25 метра от вратата на „Валяците“ и на 5 метра от тъч линията. Нашият капитан и шутьор Петър Николов се се нагърби с отговорността и отново, бе безпогрешен като вкара наказателният удар (31:21). Той днес имаше 100% успеваемост 5 от 5.

Две минути преди края „Валяците“ отново направиха есе чрез Бойко Лазаров, а Алекс Минчев вкара допълнителният удар от идентична позиция с тази на Петър Николов (31:28). Краен резултат 31:28.

Благодарим на нашите верни фенове, за подрепата. Както на всички наши приятели, партьори и спонсори през годините.

„Балкански котки“ 31:28 „Валяците“ /HIGHLIGHTS/

„Балкански котки“ 31:28 „Валяците“ /ЦЕЛИЯТ МАЧ/