Мъже

Мъжкият ни отбор победи „Локомотив”, като гост в София

На 31-ви март „котките” надделяха над „Локо” – София в първият полуфинал от ДП по Ръгби 15. Среща протече равностойно, като и двата отбора играха в духа на феърплей. Домакините откриха резултата в 16-тата минута чрез Цветан Рашев, който се възползва от колективна грешка на нашият отбор след бързо изпълнен наказателен удар. Точен при добавката бе Васил Грозданов за 7:0. В 30-тата минута след наша спонтанна схватка Владислав Стоянов направи пробив и подаде на Виктор Илиев, който подаде на капитанът Петър Николов като последният реализира есе след лъжлив пас и пробив между двама защитници на домакините. Допълнителният удар не бе точен и полувремето завърши при резултат 7:5 за домакините.

В началните минути на второто полувреме след отсъдена схватка в полза на „Локомотив” и хубав блокаж на Иван Петров домакините изгубиха владението на топката. От създалата се ситуация се възползва Цветостин Цветков, който си поведе топката с лек шут по земя, настигна я и е заложи в точковото после на „Локо”. Петър Николов бе точен при допълнителният удар и резултата стана 7:12 в полза на „котките”. Срещата бе оспорвана до последно като ситуации не липсваха и пред двете точкови полета. Нашият отбор разполагаше с група от 23 играчи, за срещата като всеки един се включи на различен етап от мача.

Реванша е на 14-ти април (неделя) от 14:00 часа в Берковица на стадион „Димитър Гаврилов”. Заповядайте да ни подкрепите! Осигурили сме за Вас всичко необходимо за перфектния неделен следобед: прясно приготвена храна, студени напитки, качествено ръгби и много емоции.